Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI
   
 
30.12.2019 tarihinde eklendi
856 defa okundu
MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy, İlçemizde Düzenlenen Programla Anıldı

                Ülkemizin büyük değerlerinden olan ve İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 83'üncü yılında anıldı. Ertuğrul Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programda, Mehmet Akif Ersoy'un hayatı anlatılırken şiirleri okundu.

                Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken Ertuğrul Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Durmuş Öğer selamlama konuşması yaptı. Mehmet Akif Ersoy'un, Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım! Sözleriyle konuşmasına başlayan Durmuş Öğer “ Bugün dünyada ve özellikle bölgemizde yaşanan zulüm ve zalimliklere karşı milletimizin gösterdiği ve göstermesi gereken tutum ve davranışları bu aziz vatanı kanları ve canları ile bizlere emanet eden tüm geçmişimize karşı milletimizin hangi duygular beslemesi gerektiğini ve daha bir çok mevzuyu şiirleriyle veciz bir şekilde bu kadar güzel anlatan büyük vatan şairi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü münasebetiyle düzenlediğimiz anma programına hoş geldiniz” dedi.

                Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Nesrin Yumurtacı Mehmet Akif Ersoy Örnek Bir Şahsiyetti konulu konuşmasını yaptı. Nesrin Yumurtacı yapmış olduğu konuşmada “ Mehmet Akif Ersoy, tarihimizde adından çokça söz ettiren abide bir şahsiyettir. Mücadelesiyle, duruşuyla, azmiyle örnek ve önderdir. Akif; hayata bağlı, milletine sevdalı, mert, hür edalı, engin vefalı bir fikir adamı ve güçlü bir şairdir. Mehmet Akif Ersoy, çizdiği ufukla bu memleketin mihenk taşıdır. Akif'in toplumun gönlünde taht kurmasının nedeni, ne veteriner ne milletvekili ne de mevki sahibi olmasıdır. Akife duyulan sevginin gerçek sebebi; yaşadığı toprağın gür sesi olmasıdır” dedi.          Konuşmaların yapılmasının ardından şiir dinletilerine geçildi. Şeyma Nur Atlığ “Ordunun Duası” adlı şiirini okurken Deniz Fidancıoğlu “ Birlik” adıl şirini okudu. Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Biyografik filmi izlenmesinin ardından Tolga Kurt “Zulmü Alkışlayamam” adlı şirini okudu.

                Kübra Turan “Necid Çöllerinde” adlı şiirini okumasının ardından Ertuğrul Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladıkları oratoryo gösterilerini sergilediler. İlgiyle izlenen oratoryo gösterisinin ardından Motorlu Araçlar Teknolojisi öğretmeni Kıyas Eren “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini okudu.   Büyük alkış alan Kıyas Eren'in şiirini bitirmesinin ardından program sona erdi. Programa İlçe Kaymakamı Bekir Özen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, İlçe Emniyet Amiri Tolgahan Yağmur, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.       

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 21 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 626591 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.237.183.249
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com