Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI KAMERALI ÖNLEM
   
 
5.01.2020 tarihinde eklendi
812 defa okundu
HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI KAMERALI ÖNLEM

Aşağı Tekke Köyü Muhtarlığı, Hırsızlık Olaylarının Önüne Geçmek Amacıyla Köylerine Güvenlik Kamerası Taktırdı

                Güvenliğin sağlanması ve suçluların yakalanmasında önemli bir faktör olan güvenlik kameraları, artık köylerimizde de yaygın olarak kullanılmaya başladı.

                Çayıralan köyleri arasında tercih edilmeye başlayan güvenlik kamara sistemlerinde, Aşağı Tekke Köyü Muhtarlığı, köylerinde gerçekleşen hırsızlık olaylarını önlemek amacıyla köyün giriş ve çıkışları başta olmak üzere köyün çeşitli noktalarına 8 ayrı güvenlik kamerası yerleştirdi. 

                Kış mevsiminde yaklaşık 80 kişinin, yaz mevsiminde ise yaklaşık 400 kişinin ikamet ettiği Aşağı Tekke köyü, güvenlik kameralarının da yerleştirmesiyle birlikte 7 gün 24 saat gözetlenecek. Güvenlik kameraları ile takip edilen köyde vatandaşlar artık huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürürken, kış mevsiminde yurt dışına ve şehre göç eden vatandaşlar ise gözü arkada kalmadan evlerini bırakıp gidebilecekler. Gurbette yaşayan vatandaşlarda istedikleri zaman köylerini uygulama üzerinden izleyebilecek. Çevre köylerin geçiş güzergahı üzerinde bulunan Aşağı Tekke köyü, güvenlik kameralarını taktırmasıyla birlikte çevre köylerinede giden ve gelenlerin denetimini yapabilecek.

                Aşağı Tekke Köyü Muhtarı Mahmut Yıldız “Köyümüzün giriş ve çıkışları başta olmak üzere 8 adet stratejik noktalara kamera yerleştirdik. Gece görüşü ve plaka okuma gibi özellikleri bulunan kameralarımız İlçe Jandarma Komutanlığımızla da bağlantılı, Jandarma Komutanlığımızda köyümüzü 7/24 izlemekte” dedi.

AMACIMIZ HIRSIZLIK OLAYLARINI ENGELLEMEK

                Mahmut Yıldız “Bizim genel amacımız hırsızlık olaylarına engel olmak. Geçen yıl köyümüzde çok fazla hırsızlık olayı yaşandı. Hırsızlık neticesinde evlere girilip televizyon gibi malzemeleri çaldılar. Hırsızlık olaylarının artması nedeniyle köyümüze kamera taktırmak şart oldu. Bizde halkımızın talepleri üzerine güvenlik kamerası taktırdık. Artık köyümüz daha güvenli. Gurbetçi vatandaşlarımızda artık köydeki evlerinin güvenlik içerisinde olduğunu görecekler ve köyünü 24 saat izleye bileceklerdir” dedi.

                Yıldız “Bu hizmetin değerli Aşağı Tekke Köyü halkına ve güzel köyümüze kazandırılmasında maddi ve manevi desteklerinden dolayı bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum, rabbim hayırlı uğurlu etsin İnşallah” dedi.    

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 46 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 626616 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.237.183.249
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com