Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / KURSİYERLER, DÜZENLENEN TÖRENLE SERTİFİKALARINI ALDILAR
   
 
18.01.2020 tarihinde eklendi
952 defa okundu
KURSİYERLER, DÜZENLENEN TÖRENLE SERTİFİKALARINI ALDILAR

Çayıralan Halk Eğitimi Merkezi Bünyesinde Açılan “Sürü Yönetimi Elemanı”

 Kursunda, 104 Saatlik Eğitimin Ardından Kursiyerler Sertifikalarını Aldılar

                Çayıralan Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan Sürü Yönetimi Elemanı kursu toplam 104 saatlik kursun sonunda tamamlandı. 23 kursiyer düzenlenen törenle belgelerini aldı. 

               Halk Eğitim Merkezi  Müdürlüğü'nün 04 Aralık 2019 - 09 Ocak 2020 tarihleri arasında açmış olduğu “Sürü Yönetimi Elemanı” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler belgelerini aldı. Sürü Yönetimi Elemanı Kursunu tamamlayan kursiyerlere 14 Ocak Salı günü Halk Eğitim Merkezi binasında belge dağıtım töreni düzenlendi.

                 Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Milli Eğitim Şube müdürleri, Halk Eğitim Müdürü Veyis Altuntaş, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Çalğın, Öğretici Veteriner Hekim Aytekin Açıkel ve kursiyerler katıldı.

                Saat 11'de başlayan belge dağıtım töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ve Veyis Altuntaş “Sürü Yönetimi Elemanı kursunu” başarıyla tamamlayan kursiyerlerin belgelerini verdiler. 

                Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş, 104 saatlik kursu başarı ile bitiren kursiyerlerimiz; Sürüyü merada konaklatması, Sürünün arazide takibini yapması, Yavruları (kuzu/oğlak/buzağı) sürüye katması, Hayvanları sağması, Yeni doğan yavruların bakımını yapması, Hayvanlardaki yapağı/kılı/tiftiği kırkması, Salgın hastalık durumunda sürüyü koruyucu önlemler alması ve Hayvanların aşılarını takip etmesi gibi önemli konularda bilgilendirildi. Uzun soluklu bir kurs oldu. Kursiyerlerimiz sabırla, azimle devam ettiler. Kendilerini kutluyorum ve hayırlı olsun diyorum” dedi.

                Teşekkür konuşması yapan Öğretici Veteriner Hekim Aytekin Açıkel ise “Uzun soluklu güzel, verimli bir kurs oldu. Biz kursiyerler olarak hem de ben öğretici olarak fedakarlıklar gösterdik burada ki amacımız sadece bu belgeyi üreticilere vermek değil öyle bir şey olsaydı zaten burada devamlılığı sağlamak zor olurdu. Ben önce kursa katılan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Bu kurs için hazırlık yapan, planlama yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ'a, Halk Eğitim Müdürü Veyis Altuntaş ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bu kurs özünde gerçekten açmak zor saat süresi uzun bunda yeterli eğiticinin de vakti olmuyor bende biraz fedakarlık yaptım kursiyerlerimizde hayvanlarını zamanından önce bırakıp geldi herkese teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 40 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 626610 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.237.183.249
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com