Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / PROJE SAHİPLERİNE %80 HİBE
   
 
18.01.2020 tarihinde eklendi
975 defa okundu
PROJE SAHİPLERİNE %80 HİBE

Çekerek Nehri Ve Çayıralan Havzaları Rehabilitasyon Projesi Kapsamında, Proje Sahiplerine %80 Hibe Desteği Verilecek

                Cumhurbaşkanı Yardımcımız hemşehrimiz Fuat Oktay’ın desteği ile hayata geçen Çekerek Nehri Ve Çayıralan Havzaları Rehabilitasyon Projesinin tanıtımı için İlçemizde toplantı düzenlendi. 

                Ertuğrul Bey Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde Düzenlenen Toplantıda İlçemizde ve Köylerimizde yapılabilecek sürdürülebilir yatırımlar görüşüldü. Toplantıya İlçe Kaymakamı Bekir Özen, Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Yardımcısı Abdul Vahap Özdemir, Orman Köy İlişkilere Şube Müdürü Metin Arık, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

                Bölge Yardımcısı Abdul Vahap Özdemir “Çekerek Nehri Ve Çayıralan Havzaları Rehabilitasyon Projesi adı altında dış kaynaklı bir proje yapmayı düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Cumhurbaşkan Yardımcımız, Bakanlarımız, Genel Kurullarımız hepsi, bu yöredeki insanlarımızın refah seviyesini daha yükseğe çıkarabilmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar ve bunun için dış kaynaklı bir proje hazırlandı” dedi.

                Toplantıda proje hakkında Bilgi veren Orman Bölge Yardımcısı Abdul Vahap Özdemir “ “Tabi kaynak bozulumunun önüne geçmek. Sel, taşkın, derelerde kirliliğin önlenmesi. Toprak muhafaza, ağaçlandırma, rehabilitasyon, mera ıslahı, tarımsal teraslar. Gelir getirici faaliyetleri desteklemek. Küçük ölçekli sulama altyapısının geliştirilmesi ile sulu tarım alanlarının arttırılması. Meyve bahçesi, sera kurulumu, arıcılık, bal ormanları tesisi. Canlı hayvan desteği, hayvan barınaklarının iyileştirilmesi. Güneş enerjili su ısıtma sistemleri, ısı yalıtımı. Doğal trüf mantarı alanlarının tespiti, envanterinin yapılması, doğal trüf ormanları ve yapay trüf bahçeleri tesisi. Mesire yerleri tesisi. Lavanta, kekik vb. dikimleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretiminin arttırılması ve ORKÖY kredileri ile işletme tesisleri kurulması” konularında bilgi verdi.

                Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Yardımcısı Abdul Vahap Özdemir, %80 hibe olan ve  %20 kişinin kendi katkısı olan Projenin genel amacının “Gelir getirici faaliyetlerle, geçimi iyileştirmesi sayesinde çevresel muhafaza ve fakirliği azaltmasına katkıda bulunmak” olduğunu belirtti.                        Sunumun yapılmasının ardından Muhtarlardan ve katılımcılardan sürdürülebilir yatırım için görüşler alındı. İlçemizin en büyük problemi göç vermesi diyen İlçe Kaymakamı Bekir Özen “ Bu proje çok geniş yelpazeli bir iş imkanı sağlıyor. Bizim İlçemizin  en büyük problemi göç vermesi, bunu tersine çevirmek gerekiyor.  Fikir alış verişiyle beraber buradan bir şeyler çıkartıp elimizden geldiğince desteklemeye çalışacağız. %80'de büyük bir oran, hayvancılığa kadar, Seraya kadar, Bal ormanına kadar bin bir çeşit enval var taleplerini bekliyoruz, inşallah projeleriniz çıkar” dedi.        

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 28 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 626598 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.237.183.249
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com