Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / DESTEK GRUBU YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINA KOŞUYORLAR
   
 
29.03.2020 tarihinde eklendi
483 defa okundu
DESTEK GRUBU YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINA KOŞUYORLAR

Kaymakamlık Bünyesinde Kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” Sokağa Çıkma Yasağı  Bulunan Yaşlılar ve Kronik Hastalığı Bulunan Vatandaşların Her Türlü İhtiyaçlarını Karşılıyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını İlçemizde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından karşılanıyor. 

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUNUNUN PAYLAŞIM ŞU ŞEKİLDE

ÇAYIRALAN BELEDİYESİ

Ilçe Merkezi, Çokradan Mahallesi ve Fahralı Köyü

KONUKLAR BELEDİYESİ

Konuklar Merkez, Menteşe, Karakışla, Kaletepe, Alidemirci, Günyayla köyleri

JANDARMA

Evciler, Çukurören, Y.Yahyasaray, A. Yahyasaray, İnönü, Karaazap, Gülderesi,  Külekçi  köyleri

EMNİYET AMİRLİĞİ

Curali, Elçi, Turluhan köyleri

ORMAN İŞLETME

Güzelyayla, Söbeçimen, Avşaralan köyleri

İLÇE TARIM

D.Kemal, Y.Tekke, A.Tekke köyleri

Çayıralan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ise tüm Vefa Sosyal Destek Grubunun çalışmalarını organize ederken, Vakıfta görevli maaş çekme konusunda yetkilendirilen Afşin Yücel ise 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın maaşlarını çekip, jandarma ve polis nezaretinde vatandaşlarımıza teslim ediyor. 65 Yaş üstü vatandaşlarımızın ilaç vb. Sağlık sorunları ile ilgili olarak Çayıralan Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı çalışmalarını yürütüyor.

                Sokağa çıkma yasağından etkilenen vatandaşların 112, 155 ve 156 numaraları aramaları ile evlerinden dışarı bir adım dahi atmadan her türlü ihtiyaçları İlçemizde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından, karşılanıyor. Belediye Başkanı Ömer Codar’da personelleri ile birlikte Vefa Sosyal Destek Grubu yardımları kapsamında vatandaşların ihtiyaçlarını ayağına kadar götürdü.

JANDARMA HALKIN YANINDA

                Sokağa çıkma yasağından sonra kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” kapsamında görev yapan İlçe jandarma ekipleri köylerimizde yaşayan 65 yaş ve üstü ve kronik hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşıladı. Çayıralan İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri ihtiyaç temini konusunda ilaç dahil bütün taleplerini karşılayarak Çayıralan'ın en ücra köşesindeki 65 yaş üstü kimsesiz yaşlıları aç ve mağdur bırakmadı. Çayıralan'ın toplam 23 köyünün bulunduğunu belirten Çayıralan İlçe Jandarma Komutanı Haluk Aktan “Ekiplerimiz, vefa sosyal destek gurubu ve muhtarlarımızla birlikte işbirliği yaparak  köylerdeki ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlarımıza hizmet veriyor” dedi.

                Sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ve Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar ise bu uygulamadan memnun kalırken, bu zorlu günlerde yine kendilerini yalnız bırakmayan Devletimize teşekkür ederek, Askerlerimize de bol bol dua ettiler. Vatandaşların yardımına koşan İlçe Jandarma ekipleri ise yaptıkları hizmetin karşılığınca bol dua almanın manevi huzurunu yaşadılar.

                65 yaş üstü vatandaşlara yönelik yapılan hizmete ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan Çayıralan İlçe Jandarma Komutanı Haluk Aktan “Çayıralan ilçe Jandarma Komutanlığınca dün olduğu gibi bugünde halkımızın yanında ve hizmetindeyiz. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile anılan kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın evlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri Korona virüs nedeniyle sınırlandırılarak sokağa çıkmaları ise İçişleri Bakanlığımızca yasaklanmıştır. Özellikle tek başına yaşayan kimsesiz  65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarını karşılanması  için Kaymakamlığımız bünyesinde “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturulmuştur. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama-yasaklama getirilen 112, 155 ve 156'yı arayarak ihtiyaçlarını bildiren vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları ekiplerimiz tarafından temin edilip evlerine götürülmektedir. 65 yaş üstü ve kronik hasta olan vatandaşlarımızın talepleri halinde ihtiyaçlarını karşılamak için 7/24 daima hazırız. Devletimizin Korona Virüs yasağı kapsamında sokağa çıkmayarak alınan tedbirlere uyan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Evde kalacağız ve bu zorlu günleri birlikte aşacağız.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 95 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 561 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 602528 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.208.132.33
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com