Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / KORONA VİRÜSLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR
   
 
6.04.2020 tarihinde eklendi
145 defa okundu
KORONA VİRÜSLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Korona Virüsle Mücadele Kapsamında oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” Vatandaşların İhtiyaçlarını Karşılamaya  Devam Ederken, Çayıralan Belediyesi’de Korona Virüsle Mücadelede Defenfekte Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor.

                Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Tüm Dünyaya hızla Yayılan Korona Virüsle Mücadele devam ediyor. Ülkemizde de korona virüsünün görülmesiyle birlikte önlemler artırılmaya başlandı.

                İlçemizde de korona virüsle mücadele devam ediyor. Çayıralan Kaymakamlığı bünyesinde, Korona virüse önlem amaçlı oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” İlçe ve Köylerdeki 65 yaş ve üstü ve kronik hastaların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

                Çayıralan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastaların mağdur olmaması için büyük bir özveriyle çalışırken, bu kapsamda 65 yaş üstü vatandaşların da emekli maaşlarını çekerek kendilerine ulaştırmaya başladılar.

                Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara PTT hesapları aracılığıyla gönderilen 1000 TL nakdi yardım, büyük illerde yaşanan izdiham nedeniyle vatandaşların evlerine ulaştırılmaya çalıştırılıyor. PTT ve İlçe Jandarma ekipleri tarafından Cuma günü başlatılan nakdi yardımları evlerinde şahıslara teslimi bu hafta boyunca da devam edecek. Korona virüsle mücadele kapsamında Kendilerine ödeme yapılacak vatandaşların adreslerine Kaymakamlığımızın görevlendirdiği mutemet memurlar giderek nakdi yardımı teslim ediyorlar.

                65 yaş ve üstü  ve Kronik hastaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan “Vefa Sosyal Destek Grubu” yaşlıların gönlünü kazanırken aynı zamanda vatandaşlardan da takdir topluyor.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

                Çayıralan Belediyesi Korona virüsle mücadeleye  tam gaz devam ediyor.

                İlçemizde Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında Çayıralan Belediyesi tarafından Kamu kurumları, bankalar, vatandaşların kullandığı toplu yerler, cadde ve sokaklar, park ve bahçeler, camiler, dükkanlar, apartmanlar, siyasi partiler Belediye Ekiplerince dezenfekte edilmesinin adından Korona virüsle mücadeleye ara vermeyen Çayıralan Belediyesi 2 Nisan Perşembe günü Kamu araçları, sivil araçlar ve toplu taşıma araçları Korona virüs ekiplerince dezenfekte edildi.

KORONA VİRÜSLE MÜCADELEDE SARIKAYA BELEDİYESİNDEN ÖRNEK KARAR

                Ülkemizde Korona virüs vakalarının artmasını engellemek için sağlık personellerinin yanı sıra gece gündüz çalışan temizlik görevlileri hakkında komşu ilçemiz Belediyesinde örnek bir karar alındı.

                 Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel yaptığı açıklamada, temizlik görevlilerinin maaşlarına ilave olarak 300 er TL ikramiye ödeme kararı aldıklarını duyurdu.

                Korona virüsle mücadelede ön saflar da yer alan temizlik görevlileri hakkında Türkiye'deki tüm belediyelere örnek olacak karar Sarıkaya Belediyesinden geldi.

KOMŞU BELEDİYEDEN TEMİZLİK GÖREVLİLERİN MAAŞLARINA EK ÖDEME YAPILACAK

                Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel temizlik görevlilerin maaşlarına ek ödeme yapılacağını açıklayarak temizlik görevlilerini sevindirdi.

                Belediye Başkanı Açıkel yaptığı açıklamada, "Bu zorlu süreçte temizlik ve dezenfekte çalışmasında fedakarca çalışan temizlik ekibimize maaşlarına ilave olarak 300 er TL ikramiye ödeme kararı aldık." ifadelerini kullandı. Ayrıca Belediye Başkanı Açıkel, "İlçe dışında ikamet edip ilçemizde sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarımız Için Sarıkaya kaplıcaları otelini dezenfekte ettirip tahsis ettik." Dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 95 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 561 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 602528 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.208.132.33
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com