Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / NORMALLEŞME ADIMLARI ATILMAYA BAŞLANDI
   
 
11.05.2020 tarihinde eklendi
319 defa okundu
NORMALLEŞME ADIMLARI ATILMAYA BAŞLANDI

                Çayıralan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nca, Korona virüs tedbirleri kapsamında İlçemizde Salı günleri kurulan halk pazarının, Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında bir sonraki talimata kadar kapatılması kararı alınmıştı.

                Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'nın, Türkiye'nin korona virüse karşı mücadelesin de ilk dönemi tamamladığını, girilen ikinci dönemin stratejisine “Kontrollü Sosyal Hayat” adını verdiklerini açıklamasının ardından İlçemizde de normalleşme sürecine girilmeye başlandı.                      İlçemizde de normalleşme sürecine gidilmesiyle birlikte, vatandaşlar tarafından dört gözle beklenen ve uzun zamandır Korona Virüsle mücadele kapsamında kapalı olan İlçemizin Salı Pazarı tekrar halka açılacak.

                İlçemiz Korona Virüsle mücadelede büyük başarıya imza attı. Korona Virüsün Ülkemizde de görülmeye başlanmasıyla birlikte İlçemizde Kaymakam Bekir Özen Başkanlığında oluşturulan Çayıralan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu İlk günden itibaren virüse karşı tedbirleri almaya başladı.

                Çayıralan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından verilen büyük mücadelede ve alınan doğru kararlar   sayesinde İlçemizde İkamet eden vatandaşlarımızda korona virüs vakası görülmedi.

                Bir çok İl’de ve İlçe’lerde Pazar alanları kapatılırken, bazı İl ve İlçe’ler Pazar alanlarını kapatmama kararı almıştı. Komşu İlçemiz olan Sarıkaya İlçesinde ise görülen Korona virüs vakalarının, İlçe Merkezinde açılan halk pazarına gelen yabancı esnaflar tarafından İlçedeki vatandaşa bulaştırıldığı iddia edilmişti. 

                Korona Virüsle mücadelede de önemli kararlar arasında yer alan Salı Pazarının Kapatılmasına karşı ilk başlarda İlçemizde vatandaşlar tarafından küçük bir tepki oluşmuş olsa da, aradan geçen zamanla birlikte  alınan kararın çok doğru olduğu   görüldü.  

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 76 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609586 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com