Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / HALK EĞİTİMDEN, MASKE DESTEĞİ
   
 
17.05.2020 tarihinde eklendi
328 defa okundu
HALK EĞİTİMDEN, MASKE DESTEĞİ

Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Gönüllü Bayanlar Tarafından Üretilen Koruyucu Maskeleri Esnaflara ve Memurlara Dağıtımını Yaptı

                Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Tüm Dünyaya hızlı bir şekilde Yayılan Korona Virüsle Mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Solunum ve temas yoluyla bulaşan korona virüse karşı İlçemizde de gerek kamu kurumları, gerek vatandaşlar tarafından mücadele edilmeye de devam ediyor.

                Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Bünyesinde korona virüsle mücadele kapsamında gönüllü bayanlar tarafından üretilen koruyucu maskeler ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı.

                Bir grup gönüllü bayan, Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde İlçe halkının korona virüse karşı kendilerini korumaları için iki hafta gibi bir süre içerisinde koruyu maske üretmişlerdi. Gönüllü bayanlar tarafından fedakarlık yapılarak üretilen koruyucu maskeler, Sorgun Devlet Hastanesinde yapılan sterilize işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte İlçemizdeki vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

                Gönüllü bayanlar tarafından üretilen koruyucu maskelerin dağıtımını ise Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü gerçekleştirdi. Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü maske dağıtımına ise İlçemizde Korona virüse yakalanma riski en yüksek olan memurlarımıza dağıtarak başladı. İlçemizde görev yapan memurlarımıza maskelerin dağıtılmasının ardından Salı günü ise Korona virüsünün bulaşma riskinin yüksek olduğu İlçemizdeki Esnaflarımıza koruyucu maske dağıtımı yapıldı.

                Yeni tip Korona virüsü solunum ve temas yoluyla hızlı bir şekilde bulaşmakta. Müşteriyle yakın mesafede bulunan esnaflarımız ise risk altında bulunmaktalar. Bu durumu da gözeten Çayıralan Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü ise İlçemizde görev yapan memurlarımıza maske dağıtımının tamamlanasının ardından İlçemizdeki esnaflarımıza maske dağıtımını gerçekleştirdi.

                Yeni tip Korona Virüs (Covid 19) tedbirleri kapsamında hazırlanan maskeler paketlenip İlçemizdeki esnaflara dağıtıldı. Esnaflarımıza Maske dağıtımını Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Fatih Çalğın gerçekleştirdi. Maskeleri alan esnaflarız ise gönüllü Bayanlarımıza, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş'a ve Fatih Çalğın'a teşekkür etti.

                Esnaflarımıza maskeleri dağıtan Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş “Gönüllü bayanlarımız tarafından, Halk Eğitim Merkezi binamızda ürettiğimiz koruyucu maskelerin dağıtımını ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Gönüllü bayanlarımız tarafından uzun uğraş ve  emeklerle üretilen maskelerimizi, korona virüs tedbirleri kapsamında Esnaflarımıza dağıtımını da gerçekleştirdik. Esnaflarımız ve sanatkarlarımız tedbirli ve dikkatli olmalıdır. Esnafımızın titiz olması ve kurallara uyması kendileri ve toplum sağlığı açısından son derece önemlidir” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 77 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609587 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com