Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Pazarın İlk Günü Yoğun Geçti
   
 
17.05.2020 tarihinde eklendi
408 defa okundu
Pazarın İlk Günü Yoğun Geçti

Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı İle Kapatılan Salı Pazarı Tekrar Halka Açıldı

                Çayıralan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kapanan Salı Pazarı tekrar halka açıldı.

                Virüsün en yaygın olduğu dönemde İlçemizde korona virüsü İle başarılı bir şekilde mücadele edildi. İlçemizde Yeni tip korona virüsle (Covid 19) mücadele kapsamında, Çayıralan İlçe Kaymakamı Bekir Özen Başkanlığında gerçekleştirilen İlçe Hıfzıssıhha kurulu toplantısında İlçemize her Salı günleri kurulan halk pazarının bir sonraki talimata kadar kapatılması kararı alınmıştı.                             Korona virüsle mücadelede normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte İlçemizde de virüse karşı alınan sıkı tedbirler ise gevşetilmeye başladı.

                Korona virüsle mücadelede ikinci dönem olan “Kontrollü Sosyal Hayat”a geçilmesi ve Ülke genelinde korona virüs vakalarının da azalmasıyla da birlikte İlçemizde Salı günleri kurulan halk pazarı kontrollü bir şekilde İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararı ile tekrar halka açıldı.

                               Temas ve Solunum yoluyla hızlı bir şekilde yayılan Korona virüsün ise yayıla bilme olasılığının en fazla yer olduğu Salı pazarında halk sağlığı için önlemler alındı. İlçemizde kurulan Salı pazarında Kolluk kuvvetleriz tarafından girişler ve çıkışlar kontrol altına alındı. 

                Kolluk kuvvetlerimiz tarafından alınan önlemler çerçevesinde Salı pazarına tek bir noktadan vatandaşların girişleri izin verilirken, İlçemize gelen pazarcılar ise Zabıta ekipleri tarafından gün boyu denetlendi.

                İzin verilen noktadan pazara giriş yapan vatandaşlara koruyucu maske verilirken aynı zamanda Sağlık görevlileri tarafından Termal ısı Ölçer cihazı ile gün boyu korona virüs testi yapıldı.

                Sağlık görevlileri tarafından tek tek Termal Isı Ölçer cihazı ile Pazar alanına giriş yapan vatandaşlara yapılan korona virüs testinde her hangi bir şüpheliye rastlanmadı. 

                Belirli bir süre Kapatılan Salı pazarının tekrar açılması ile birlikte vatandaşlar pazara akın etti. Salı pazarının açılması ile birlikte vatandaşlar en çok fide, sebze ve meyve reyonlarında yoğunluk oluşturduğu görüldü.      

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 78 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609588 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com