Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / OKTAY, “ÇAYIRALAN-BOĞAZLIYAN YOLUNUN TAKİPÇİSİYİZ”
   
 
17.05.2020 tarihinde eklendi
506 defa okundu
OKTAY, “ÇAYIRALAN-BOĞAZLIYAN YOLUNUN TAKİPÇİSİYİZ”

                Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Hemşehrimiz Sayın Fuat Oktay, Yozgat'ta bir televizyon programına konuk oldu.

                Yozgat'a yapılan Yardımları Yakından takip eden ve Destekleyen Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Katıldığı programda, Yozgat ve İlçelerine yapılan yatırımların son durumu hakkında bilgi verirken aynı zamanda Yozgat ve İlçelerine önemli müjdeler verdi.

                YAKIN TAKİPTEYİZ

                Yüklenici firmanın işleri durdurması ile yarı kalan Çayıralan, Çandır ve Boğazlıyan yolu hakkında da konuşan Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay “Çayıralan’da yine takip ettiğimiz bir kara yolu projemiz var. Onu yakın takipteyiz” dedi.      

                7 FABRİKA AÇILACAK

İstihdam ve çevre. İş dünyasının geliştiremediğiniz zaman nereden almışsanız oraya geri gider. Orada ki arzumuz şu; Biz de Yozgat'ta ne var. Mevcut OSB binamız var. Birde Yozgat-Sorgun arasında OSB var. Yozgat'ta biz öyle bir şeyi hayata geçirmeliyiz ki sürdürülebilir olmalı. Kalkınmayı yerelden sağlayacağız. İş adamları yereldeki arkadaşlarımız da elini taşın altına koyuyor olmalı. Bir zihinsel dönüşüm diye de bunu ifade ediyoruz. Yavaşta olsa bunun dönüşlerini almaya başladık.

                Bozok OSB de 155 kişinin istihdamını sağlayacak bir tekstille alakalı fabrikası açılacak. Ama ilave altı tane yeni tesisin temeli atılacak. Bu yıl hayata geçmesini arzu ettiğimiz tesisler. 1035 kişiye istihdam sağlayacak. Baktığımızda ise 3 bin 250 kişiye istihdam sağlayacağız. Ama ben bununda yeterli olmadığını düşünüyorum. Birinci arzumuz bizim burayı daha da canlandırmak. Çorum'daki sanayi ve iş adamalarını da Yozgat'a yönlendirebilecek, alt yapının da gelişmesiyle iki OSB ile Yozgat'ı sarmak istiyoruz. Şimdi bizim OSB'yi bir an önce hayata geçirmek için yoğun çabamız var. Boğazlıyan'da da bir OSB'yi hayata geçirme çabamız var. Orada da Kayseri de ki yatırımları çekme çabamız var. Bizim iş dünyasındaki insanlara Yozgat'ı cazip kılmamız gerekiyor. Bütün okulların yenilenmesi noktasında çalışıyoruz. Ama bir de çevre boyutu var.

TARIMI HAYATA GEÇİREBİLMELİYİZ

                Tarım potansiyelini hayata geçirmemiz gerekiyor. Hayvan borsası önem arz ediyor. Sorgun tarafına yapılacak çalışmada bir ihtisas bölgesinin hayata geçmesi önem arz ediyor. Merkezin tüm ilçelerle, tüm ilçelerin merkezle entegre edilmesi ile birlikte topyekün bir kalkınma olması önemli. Tek yumruk olmak önemli. Yozgat'ta bunu başarabilmemiz gerekiyor. Yozgat'ta bunu başarabilirsek kişi başı 10 bin dolar geliri yakalarız. Bölgesel kalkınma önemli. Yozgat çevresindeki iller ile gelişebilir ancak.

MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ

                Büyük caminin çevre düzenlemesini bir an önce tamamlayacağız. Oranın görünümünün çok daha farklı bir boyuta getirilmesi için çalışıyoruz. Menekşe evleri afetlere de dayanıklı değildi. Kamulaştırma boyutunda da kararımızı aldık. Oranın taşınması ile birlikte arzumuz lise caddesine sıkışan alanı millet bahçesi yapacağız. Orası bir cazibe merkezi olacak. Kent park ve spor vadisi ile ciddi bir sosyal alan olacak. Bütün gücümüzle bunun hayata geçirilmesi için çalışıyoruz.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 78 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609588 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com