Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / İLÇEMİZDE İLK KORONA VİRÜS VAKASI GÖRÜLDÜ
   
 
31.05.2020 tarihinde eklendi
1401 defa okundu
İLÇEMİZDE İLK KORONA VİRÜS VAKASI GÖRÜLDÜ

Ülkemizde 11 Mart’ta İlk Korona Virüs Vakasının Görülmesinden Buyana İlçemizde  Vakaya Rastlanmazken, Geçtiğimiz Günlerde İlçemizde İlk Kez 3 Korona Virüs  Vakası Görüldü 

                İlçemizde ilk korona virüs (Covid 19) vakası görüldü.

                Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan Korona virüs (Covid 19) tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Dünya genelinde artamaya devam eden Korona virüs vaka sayısı ise yaklaşık 6 milyona ulaştı.

                Ülkemizde ise İlk korona virüs vakası 11 Mart tarihinde görülmeye başlanmıştı. Birçok İl ve İlçelerimizde Korona virüs vakası görülse de 11 Mart tarihinden buyana İlçemizde hiç bir vaka görülmemişti. İlçemizde geçtiğimiz günlerde ise ilk kez korona vakası tespit edildi.

                İlçemizde İlk korona virüs vakası ise İlçemizde görevli olan güvenlik güçlerimizde görülürken bir vaka köylerimizde ikamet eden bir bayanda görüldü.                      

    İLK VAKA İLÇE MERKEZİNDEN

                Korona virüsle mücadele eden ve İlçemizin güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerimizden iki er'in korona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

                Korona virüsünün Ülkemizde görülmeye başlanmasıyla birlikte İlçemizde önlemler arttırılmıştı. Korona virüsle mücadele kapsamında İlçemize giriş ve çıkışları da kontrol altına alan güvenlik güçlerimiz, İlçemize dışarıdan gelen vatandaşlara ateş ölçümü yapmaya da başlamışlardı.                    İlçemizde Korona virüsü testi pozitif çıkan iki erimizin de  yol denetiminde görev aldığı, ilçeye giriş çıkış yapan vatandaşların ateş ölçümünde görev yaparken virüse temas sağladığı tahmin ediliyor. 

                Güvelik güçlerimizden iki er’de korona virüs testinin pozitif çıkmasıyla birlikte görev yaptığı diğer er ve erbaşlara  korona virüsü testi yapıldı. Korona testi yapılan diğer er ve erbaşlarımızin testleri negatif çıktı.

                Korona virüsü testi negatif çıkan diğer askerlerimiz ise önlem amaçlı karantina yurtlarına yerleştirildi. 14 gün karantinada kalacak olan askerlerimize 14 günün sonunda tekrar korona virüs (Covid 19) testi yapılacağı duyumu alındı.

BİR VAKADA KÖYÜMÜZDE GÖRÜLDÜ

                İlçemizde ilk kez korona virüs vakasının görülmesinin ardından bir korona virüs vakası da Yukarı Tekke köyünde görüldü.

                Yukarı Tekke köyünde ikamet eden F.A isimli bayanda korona virüsü görülmesinin ardından, bayanın temasta bulunduğu kişiler ve ailesi  gözetim altına alındı.

                Yukarı Tekke köyünde ikamet eden F.A isimli şahısın karın ağrısı üzerine hastaneye müracaat ettiği ve alınan test üzerine teşhis konduğu bilgisine ulaşıldı. Testi pozitif çıkan F.A’nın Yozgat Şehir Hastanesinde tedavi sürecinin devam ettiği öğrenildi.

                Testi pozitif çıkan F.A isimli şahsın; 19 Mayıs’da açılan Salı pazarında alışveriş yaptığı, yine bir kaza sebebiyle köye Kayseri’den gelen vatandaşlarla temas ettiği duyumu üzerine yetkililerin bu iki olaya yoğunlaştıkları bilgisine ulaşıldı.

GÖZETİM ALTINA ALINDILAR

                Korona virüs testi pozitif çıkan F.A’nın 48 saat öncesine kadar temasta bulunduğu kişiler ise evlerinde gözetim altına alındı.    A. Tekke ve Yukarı Tekke Köyünde ikamet eden ve F.A ile teması olan  vatandaşlara ise korona virüsünün en büyük belirtisinden olan yüksek ateş ölçümü sağlık ekipleri tarafından günlük olarak yapılırken, tedbir amaçlı olarak köyde yaşayan bütün vatandaşlar da günlük ateş ölçümü ile kontrol ediliyor. 

HALKIMIZ DAHA DUYARLI OLMALI

                İlçemizde ise bir çok esnafın ve vatandaşların korona virüse karşı maske ve eldiven kullanmaması, sosyal mesafeyi ihlal etmesi ise durumun ciddiyetini henüz kavrayamadığımızı gösteriyor.           İlçemizde Korona virüsü testi pozitif çıkan başta güvenlik güçlerimize ve korona virüsü testi pozitif çıkan vatandaşımıza acil şifalar diliyoruz.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 78 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609588 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com