Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY YOZGAT’A GELİYOR
   
 
21.06.2020 tarihinde eklendi
200 defa okundu
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY YOZGAT’A GELİYOR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Hemşehrimiz Fuat Oktay Temel Atma Töreni ve Tesis Açılışları için 24 Haziran’da Yozgat’a Geliyor

                Yaklaşık iki yıl önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın himayelerinde Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ile yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

                Açılışı 24 Haziran Çarşamba günü düzenlenecek olan törenle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından gerçekleştirilecek tesislerin yatırımcılarının tamamı yerli ve milli iken, yatırım toplamı da 86 milyon 500 bin TL…

                Faaliyet alanları turizm ve otelcilik, tekstil imalatı ve hazır rasyon gıda üretimi olacak olan 3 işletme Yozgat'a 700 kişilik önemli bir istihdam sağlayacak. Zaman içinde ise 1.230 kişilik bir istihdam kapasitesine ulaşılması hedefleniyor.

                Açılışı yapılacak olan tesislerden ilki bir otel… Kadın girişimciliğinin Yozgat'taki örneklerinden biri olan ve tarımla, doğayla iç içe bir hizmet sunum modeli ile hizmet vermeyi planlayan butik otel toplamda 10 bin metrekarelik bir alana sahip.

                Diğer iki tesis ise üretim sektöründe faaliyet gösterecek büyük çaplı yapılar olup birinde 500 kişilik istihdam hedefleyen tekstil, diğerinde ise Yozgat ekonomisine halihazırda 530 çalışanıyla istihdam sağlayan, askeri ve sivil tüketime yönelik gıda üretimi yapılacak. İki tesisin toplam 62.530 metrekarelik tahsisli üretim alanından oluşuyor.

                Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, aynı zamanda memleketi olan Yozgat'a gerçekleştireceği ziyaret kapsamında yapacağı açılışlarla birlikte Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde 6 tesisin temel atma törenini de gerçekleştirecek.

                Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, yapılacak yatırımların Yozgat'a hem üretim hem istihdam açısından önemli katkıları olacağını belirterek, “yatırımların gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 80 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609590 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com