Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / ÇAKIR, GÖREVİNE BAŞLADI
   
 
21.06.2020 tarihinde eklendi
383 defa okundu
ÇAKIR, GÖREVİNE BAŞLADI

                Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır görevine başladı. Çayıralan eski İlçe Müftüsü Yüksel Çelik’in tayininin çıkması ile Çayıralan İlçe Müftülüğüne Şaban Çakır atandı. Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır, 19 Haziran 2020 Cuma günü İlçemizde yeni görevine başladı.

                1958 Kayseri doğumlu olan Şaban Çakır 1969 yılında ilkokulu, 1977 yılında Kayseri İmam Hatip Lisesini ve 1984 yılında da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. İlk görevine ise 1981 yılında Kayseri Merkez Mollahacı Köyünde İmam Hatip olarak  başladı.

                Çakır, 1982 tarihinde Kayseri Merkez Güllük Camii İmam hatipliği, 1986 tarihinde Aksaray vaizliği, 1988 tarihinde Nevşehir Acıgöl İlçe Müftülü ve 1994 tarihinde Burdur tefenni İlçe Müftülü görevlerinde bulundu.

                Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır, ilk yurt dışı görevini ise 1996 tarihinde Almanya T.C. Essen Başkonsolosluğu, Hagen Merkez Camiisin de din görevlisi olarak yaptı.

                Belirli bir süre yurt dışında görevli bulunan Çakır, 2001 tarihinde tekrar yurda dönerek Burdur Tefenni Vaizliği görevine başladı. Burdur Tefennide kısa bir süre görev yapan Çakır, 2001 tarihinde Sivas Ulaş İlçe Müftülüğü görevine başladı. Kendi isteği ile Kayseri Alkışla İlçe Müftülüğüne atanan Çakır, 2003 ve 2010 yıllarında görevde bulundu.

                Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır, 2010 tarihinde Kayseri İl Müftülüğü Personel Şube Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 2018 tarihinde Kırşehir İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürlüğüne atandı. Kırşehir İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürlüğüne belirli bir süre görev yapan Şaban Çakır, 19.06.2020 tarihinde Çayıralan İlçe Müftüsü olarak yeni görevine başladı. İngilizce ve Arapça yabancı dillerini bilen Şaban Çakır, evli ve beş çocuk babasıdır.

                Birlik ve beraberliğe dikkat çeken Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır “Devletimiz ve milletimiz için elimizden geldiği kadar en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Benim en çok önem verdiğim konu insanın onurudur. Onurla yaşamayı hedef alacağız ve iyi bir niyetle hizmet etmeye çalışacağız. Allah hakkımızda hayırlı eylesin ve güzel hizmetleri yapmayı nasip eylesin. İmam arkadaşlarla, Kuran kursu öğretmenlerimizle birlik bütünlük içerisinde çalışmaya da gayret göstereceğiz inşallah” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 77 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609587 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com