Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ
   
 
29.06.2020 tarihinde eklendi
71 defa okundu
KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ

Diyanet Vakfının Vekaletle Kurban Bağışı Kampanyası “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” Sloganıyla Başladı

                Diyanet Vakfımız bu yıl vekalet Kurban bağış kampanyasını “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlattı. Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle milletimizin iyilik temsilcisi olan Türkiye Diyanet Vakfımız Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte bu Kurban Bayramında da ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra bayram sevincini vekalet kurban bağışlarıyla mazlum ve mağdur coğrafyalara taşıyacak. İlçemizde ise “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyasına ilk bağışı İlçe Müftümüz Şaban Çakır yaptı.

                Kampanya hakkında bilgi veren Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır “Hz. İbrahim'in sadakati, Hz. İsmail'in teslimiyetinin tezahürü olan ve yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştıran Kurban ibadeti sayesinde adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzatmaktayız.

                Yurt dışında kesilen vekaletle kurban meselesine sadece “Fakirlere et yedirme” gözüyle bakmayalım. Bununla birlikte mazlum, mağdur, yalnızlığa itilmiş kardeşlerimize kurbanla birlikte ümit götürüyoruz, sevgi götürüyoruz, bayrağımızı götürüyoruz ve Ülkemizi tanıtıyoruz. Bu vesileyle birlikte onlarla kaynaşıyoruz ve sevaplar kazanıyoruz.

                Bu vesileyle her aşamasını büyük bir hassasiyetle takip ettiğimiz ve İslami usullere uygun olarak kestiğimiz kurbanları, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden bir Müslüman'ın selamına muhtaç kalan tecrit yerlerine kadar yedi kıtada gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” dedi.

                Çakır “Türkiye Diyanet Vakfı olarak Kurban ibadetini dini hükümler doğrultusunda yerine getirmek ve keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak maksadıyla 1993 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığımız işbirliği ile “dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet” şiarıyla Vekâletle Kurban Kesim Programı düzenliyoruz.

                Bu yıl da “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla gerçekleştireceğimiz 2020 Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde ve yurtdışında 20 milyonu aşkın mazlum, mağdur, muhtaç ve sığınmacı kardeşimize halkımızın yardım elini ulaştırmayı hedefliyoruz.

                Bu kapsamda ülkemizdeki mültecilerin yanı sıra Çad'da Orta Afrikalı, Nijer'de Nijeryalı, Bangladeş'te Arakanlı mültecilere yönelik kurban kesim ve dağıtımları gerçekleştirilecek.

                Kesilen kurbanlar yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika'dan Orta Asya'ya, Balkanlar'dan Kafkasya'ya, Uzak Doğudan Latin Amerika'ya kadar uzanan gönül coğrafyamızdaki mazlum kardeşlerimize dağıtılmaktadır.

                Çayıralan Müftülüğü olarak bağışları makbuz karşılığında ve belgeyle müftülükte, bağış stantlarımızda ve camilerimizde kabul ediyoruz. Yurt dışı için 825 TL ve yurt içi için 975 TL olarak bağışlarınızı yapabilirsiniz. Allah bağışlarınızı kabul etsin ve bayrama kavuştursun” dedi.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 80 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609590 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com