Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3052 Satış : 5,3147 Alış : 4,7786 Satış : 4,8103 Alış : 3,0486 Satış : 3,0885
  İLANLAR / TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
   
 
15.01.2018 tarihinde eklendi
853 defa okundu
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ÇAYIRALAN İCRA DAİRESİ 2016/6 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Satışa Konu Taşınmaz Tapu Kaydına Göre: Yozgat İli Çayıralan İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi, Çaldağ Mevkii 300 Ada 421 Parsel'de bulunan 561,63 m2 Toplam yüzölçümlü kargir altı bodrum dubleks ev ve arsası nitelikli 1/1 paylı mesken nitelikli taşınmazdır.

                Bilirkişi kıymet taktiri raporuna göre: Yozgat İli Çayıralan İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi, Çaldağ Mevkii 300 Ada 421 Parsel'de bulunan 561,63 m2 Toplam yüzölçümlü kargir altı bodrum dubleks ev ve arsası nitelikli 1/1 paylı mesken nitelikli taşınmaz kuzey dış cephe giriş katında 2x7 metre ebadında PUC antre ile kapatılmıştır. dış çephe yalıtımı bulunmamaktadır, dış cephesi boyalı, çatısı kiremit kaplı ve oluklu, bir adet balkonu bulunmaktadır.

                Üst kat için: kapılar ahşap, zemini ahşap parke, duvarı ince sıva boyalı, banyo fayansla kaplı, pencereleri pvc doğrama 3 oda ve 1 banyo bulunmaktadır.

                Alt Kat için: Zemin ahşap parke, kapılar ahşap, duvarı ince sıva ve pvc pencereli bir oda bir hol ve bir mutfak bulunmakta, holün ve mutfağın zeminleri fayans, mutfak dolabı ve kat kaloriferi bulunmaktadır.

                Bodrum Kat için: Dört oda ve bir banyo bulunmaktadır, zemini beton, duvarı ince sıvalı, banyo fayans kaplı olup, kapıları ahşap doğramadır.

                Evin kuzey cehpesinde bir adet ocak bulunmaktadır. evin giriş kısmında 5,50x12,30 metre ebatında mozaikli tabla beton vardır. ilgili parsel Bağlarbaşı Mahallesindedir, batısından yol geçmektedir. taşınmaz üzerindeki konut fiilen kullanılmaktadır. Parselin içindeki evin arka bahçesinde 9 adet asma ağacı, 1 adet çam ağacı, 3 adet kayısı ağacı, 2 adek kiraz, bir adet erik ağacı, 5 adet elma ağacı, 1 adet dut ağacı, 2 adet ceviz ağacı, 2 adet armut ağacı, 1 adet ıhlamur ağacı, 1 adet ardıç ağacı ve 6 adet gül bulunmaktadır.

Adresi   : Bağlarbaşı Mahallesi Konutevleri Çayıralan/Yozgat

Yüzölçümü         : 561,63 m2

Arsa Payı             : TAM

İmar Durumu    : Var dosyasında

Kıymeti                : 113.224,36 TL

KDV Oranı           : %1

Kaydındaki Şerhler         : Tapu Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü     : 12/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü     : 16/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri             : Çayıralan Belediye Kültür Merkezi Çayıralan/Yozgat

Satış şartları :

                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2018 Kadir KÜLCÜ İcra Müdür V. 54122

(İİK m.126)        

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.   

 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 102 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390755 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com