Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,6929 Satış : 5,7031 Alış : 5,2463 Satış : 5,2810 Alış : 3,2453 Satış : 3,2878
  İLANLAR / TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
   
 
06.05.2018 tarihinde eklendi
1639 defa okundu
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ÇAYIRALAN İCRA DAİRESİ 2017/20 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapu kaydına göre taşınmaz: Yozgat İli Çandır İlçesi Bahçelievler Mahallesi Değirmenbaşı Mevkii 382 Ada 222 Parsel 2.795,36 m2 yüzölçümlü halı saha kargir tek katlı idare binası ve arsasıdır.

          Kıymet taktirine göre taşınmaz: Yozgat İli Çandır İlçesi Bahçelievler Mahallesinde bulunmaktadır. Tapu kaydına göre halı saha, kargir tek katlı idare binası ve arsası vasfında olup, 2795,36 m2 alana sahiptir. Üzerinde ki idare binası ise 156,38 m2 alana sahiptir. Halı saha ise üzeri açık olup 25*45 ebatlarındadır.

          Mevcut imar planı içerisine bulunan dava konusu taşınmaz spor tesisi alanı olarak imar da işlenmiş olup, 0.50 emsale sahiptir.

          Taşınmaz üzerindeki idare binası yığma kargir olarak inşa edilmiş, kapılar ve pencereler pwc doğrama malzeme ile imal edilmiş, yer kaplamaları ıslak zeminler de seramik diğer zeminler de karo kullanılarak imal edilmiştir. Dış cephesinde ise kara sıva üzeri boya yapılmış, yalıtım kullanılmamıştır. Duvarlarda kısmi rutubet ve nem aldığı gözlemlenmiştir. Gece kullanılabilmesi için aydınlatma yapılmıştır.

          Keşif esnasında halı sahanın faal durumda olmadığı görülmüştür. Yapılan araştırmalarda ise halı sahanın yaklaşık bir senedir işletilmediği tespit edilmiştir.

          Söz konusu taşınmaz Çandır-Çayıralan ana yoluna kuzey yönü itibariyle cepheli olup güneyinde de yol bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 1,5 km uzaklıktadır. Dava konusu taşınmazın doğu ve batısındaki parseller mevcut imar durumuna göre ayrık nizam 3 kat ve 2 kat olarak görünmektedir. Yapılan araştırmalar neticesin de ana yola cepheli 3 kat yapı nizamındaki kısımlar metrekaresi yaklaşık 30,00 lira, arka yola cephesi 2 kat yapı nizamına sahip kısımlar ise metrekaresi yaklaşık 20,00 lira civarında alınıp satılmaktadır.

          Dava konusu taşınmaz arsa piyasa rayiçlerine göre üzerindeki yapı ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyatları dikkate alınarak değerlendirilmiş aşınma payı düşülmüş olup piyasa rayiç bedeli bilirkişi tarafından 184.216,86 TL olarak hesaplanmıştır.

Adresi  : Yozgat İl, Çandır İlçe, 382 Ada, 222 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahallesi

Yüzölçümü      : 2.795,36 m2

Arsa Payı         : Tam

İmar Durumu  : Dosyasında

Kıymeti           : 184.216,86 TL

KDV Oranı       : %18

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü   : 03/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü   : 03/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri         : Belediye Kültür Merkezi Çayıralan Yozgat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.  02/05/2018

Kadir KÜLCÜ  İcra Müdür V. 54122 e-imzalıdır

(İİK m.126)     

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.                 İlan: 2018/

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 191 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 399 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 453456 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.211.135.32
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com