Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,8826 Satış : 5,8932 Alış : 5,4229 Satış : 5,4589 Alış : 3,3717 Satış : 3,4158
  İLANLAR / TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
   
 
21.07.2018 tarihinde eklendi
1289 defa okundu
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ÇAYIRALAN İCRA DAİRESİ 2017/120 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Tapu Kaydına Göre:Yozgat İli Çayıralan İlçesi İshaklı Mahallesi Bahçelievler Caddesi 199 Ada 21 Parsel 565,55 m² yüzölçümlü kargir üç katlı ev ve arsası Bağımsız bölüm no: 3, 1/3 arsa paylı mesken

            Bilirkişi Raporuna Göre: Satışa konu taşınmaz Çayıralan İlçesi İshaklı Mahallesi Bahçelievler Cad. yer almaktadır. Taşınmaz 199 ada 21 parsel 565,55 m² alana sahiptir. Taşınmaz kargir üç katlı ev ve arsası niteliğindedir. İmar planı içerisinde yer almakta olup, bitişik 3 kat yapı nizamına tabidir.

            Ana taşınmaz olan 199 ada 21 parsel çarşı merkezne 600 metre mesafede yer almaktadır. çevresinde genellikle 2 katlı konut ve müştemilatları yer almaktadır. Elektirik, su vb hizmetlerden faydalanacak konumdadır.

            Ana taşınmaz üzerinde 3 katlı kargir bina yer almakta olup, bina yaklaşık 15 yıllıktır 3A grubu yapıdır. Ana bina 152,89 m² oturuma sahiptir. Ana bina dış cephe boyasında solmalar olup, balkon kısımlarında sıvalarda yer yer dökülmeler söz konusudur. Ana bina giriş kapısı demir doğrama olup, merdiven basamakları mermer kaplıdır.

            Satışa konu taşınmaz 199 ada 21 parsel 2. Kat 3 nolu bağımsız bölüm hali hazırda kullanılır durumdadır. Konut 3+1 tarzında yapılmış olup, iç kapılar ahşaptır. Islak hacimler seramik kaplıdır, pencereler pwc dir. Duvarlar sıva üzeri plastik boyadır. Bağımsız bölümün arsa payı 1/3 dür. Çevre Şehircilik Bakanlığı birim fiyatları, yapım şartları, binanın mevcut durumu, binanın yapım tarzı ve piyasa rayiçleri dikkate alınarak binan değeri tespit edilmiştir.

Yüzölçümü                  : 565,55 m2

Arsa Payı                    : 1/3

İmar Durumu              : Dosyasında

Kıymeti                                   : 130.000,00 TL

KDV Oranı                   : %18

Kaydındaki Şerhler      : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü              : 01/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü              : 12/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri                     : Belediye Kültür Merkezi -Çayıralan

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/120 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2018  Kadir KÜLCÜ İcra Müdür V. 54122 e-imzalıdır.

(İİK m.126)     

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.            İlan: 2018/

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 426 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 383 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 438729 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.226.102.115
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com