Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  İLANLAR / TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
   
 
28.04.2019 tarihinde eklendi
2051 defa okundu
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.  ÇAYIRALAN  İCRA DAİRESİ  2013/41 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydına Göre     : Yozgat İl, Çandır İlçe, Yenimeydan Mahallesi Ortaçayır Mevkii 242 Ada, 12 Parsel, 552,73 m2 yüzölçümlü kargir depo ve arsa niteliğinde taşınmaz

Bilirkişi Raporuna Göre: 242 Ada 12 Parsel nolu taşınmaz Yozgat İli Çandır İlçesi Yenimeydan Mahallesi bulunmaktadır. Mevcut imar durumunda depolama alanı vasfında olup, 0,80 emsale sahiptir. DSİ kanalına tecavüzlü olduğu tapu kayıtlarında görülmektedir.

             Taşınmaz üzerine kargir olarak inşa edilen depo yaklaşık 400 m2 alana sahiptir. Sıvası bulunmayan bina kayseri taşı dediğimiz malzeme ile yığma olarak inşa edilmiştir. Kapıları ve çatı kaplaması demir doğrama malzeme ile yapılmış olup çatı kaplamasında oluklu sac kullanılmıştır.

            Taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta olup imar uygulaması görmemiştir. Tespit konusu taşınmazın güneyinde yol bulunmaktadır. Parselin kuzeyinde D.S.İ ait kanal bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan kargir deponun bir kısmı D.S.İ nin kanalı kamulaştırma sahası üzerine basmaktadır.

Adresi  : Yozgat İli Çandır İlçesi Yenimeydan Mahallesi Ortaçayır Mevkii

Yüzölçümü      : 552,73 m2

Arsa Payı         : Tam

İmar Durumu  : Dosyasında

Kıymeti           : 88.602,25 TL

KDV Oranı       : %8

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü   : 21/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü   : 16/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri         : Belediye Kültür Merkezi Çayıralan

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019                                                                      İlan:2019/

Kadir KÜLCÜ  İcra Müdür V. 54122 e-imzalıdır

(İİK m.126)     

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 301 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 484 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 523966 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.231.212.98
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com