Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  İLANLAR / TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
   
 
22.12.2019 tarihinde eklendi
1114 defa okundu
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C  ÇAYIRALAN (SULH HUKUK MAH.)

SATIŞ MEMURLUĞU  2019/1 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            :

Tapu Kaydına Göre: Yozgat İl, Çayıralan İlçe, Yukarıyahyasaray Köyü Kö136 Ada, 7 Parsel, Y. YAHYASARAY Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, 644,93 m2 yüzölçümlü 2 katlı ahşap ev, 1 katlı ahşap ev, ahşap ahır ve arsası vasıflı taşınmaz

Bilirkişi Raporuna Göre Taşınmaz: Yozgat İli Çayıralan İlçesi Yukarıyahyasaray Köyü 136 Ada 7 Parsel 643,22 m2 alana sahip olup avlulu ahşap ev ve ahır vasfındadır. Köy yerleşik alanı içinde bulunan taşınmazın üzerinde mesken olarak kullanılan bina, ahır tarzında yapı ve arsa üzerinde tuvalet ve su deposu olarak kullanılan müştemilatlar bulunmaktadır.

Mesken olarak kullanılan yapı 4 oda, mutfak, banyo+wc ve geniş antreden oluşmaktadır. Yaklaşık 50 yıllık olan yapınan temeli toplama taştan duvarları ise briketten oluşmaktadır. Ayrıca binanın alt kısmında yaklaşık 10 m2'lik ahşap kapılı depo tarzı oda bulunmaktadır. Evin pencereleri ahşap olup yıpranmalar ve eskimeler mevcut olup, korkuluklar vardır. Evin dış cephe sıvalarında dökülmeler mevcuttur. Giriş kapısı demir doğrama, iç kapılar ahşaptır. Banyo+wc kısmı beraber olup yerler seramik duvarlar ise fayans kaplıdır. Diğer odaların tabanları şap kaplıdır. Tavanları ahşap taşıyıcı üzerine ahşap kaplama yapılmıştır. Binanın iç kısmı yakın zamanda tadilat görmüş olup mutfak dolabı ve duvarının boyası iyi durumdadır. Bina hali hazırda kullanılır durumdadır. Ev olarak kullanılan kısmı 125,86 m2'dir.

Evin yan kısmında basit tarzda yapılmış tuvalet, su deposu olarak kullanılan yapı, Ahır tarzındaki yapı yaklaşık 50-55 yıllık olup iki katlıdır. Alt katta iki ayrı bölüm, üst kat tek bölümden oluşmaktadır. Alt katta bulunan bölüm 58,25 m2, üst katta bulunan bölüm 45,00 m2'lık kısım toplama taş, temel üzeri taş duvar ve ahşap taşıyıcılarla desteklenmiş, tavan üzeri toprak kaplıdır. Bina tavan kısmında çökmeler mevcuttur.

Adresi                                  : Yozgat İli Çayıralan İlçesi Yukarıyahyasaray Köyü

Yüzölçümü                         : 644,93 m2

Arsa Payı                             : Tam

İmar Durumu                    : Nazım İmar Planı kapsamında kalmamaktadır.

Kıymeti                                               : 66.267,24 TL

KDV Oranı                          : %1

Kaydındaki şerhler          : Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü                     : 17/02/2020 günü 14:00  14:10 arası

2. Satış Günü                     : 13/03/2020 günü 14:00  14:10 arası

Satış Yeri                             : Çayıralan Belediye Kültür Merkezi

Satış Şartları :

1-  İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden, arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacakları varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunamadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmeyecek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2  tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı,  taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaktır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemize tahsil olunacak, bu fark, arsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başka bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 17/12/2019

Kadir KÜLCÜ      Satış Memru    54122                                    İlan: 2019/

(İİK m 126)

  (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 51 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 626621 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.237.183.249
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com