SİYASİ HABER
Tarih: 27.12.2020
Görüntülenme: 2755
Haberi Yazdır
Ak Parti’de Devir Teslim
Yeni yapılacak olan il kongresinde aday olmayacağını açıklayan Çelebi Dursun, Yozgat Ak Parti İl Başkanlığı görevini eski belediye başkanı Yusuf Başer’e devretti. 2019 yılı yerel seçimlerinden hemen önce atanan ve Yozgatta yaklaşık 2 yıla yakın Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı görevini yürüten Çelebi Dursun görevini  yeni il başkanı ve Yozgat eski Belediye başkanı Yusuf Başer'e devretti.

Ak Parti Yozgat il binasında devir teslim töreni düzenlendi. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yozgat İl başkanlığına atanan ve yeni il teşkilatını da oluşturma görevi verilen Yusuf Başer, görevi devraldıktan sonra eski başkan Çelebi Dursun'a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Başer , ilk açıklamasında ise; Yozgat'ın sorunlarını siyasi ayırım yapmadan çözeceklerini söyledi.

Ak Parti il ve merkez ve ilçe teşkilat başkan ve mensupları ile partililerin katıldığı devir teslim töreninde bir teşekkür konuşması yapan Yusuf Başer, özetle şunları söyledi. Tabii Yozgat'ta bir değişiklik yaşanıyor. Ben mevcut il başkanımıza 2 yıllık görev süresinde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hizmetlerimiz de bize rehberlik edeceğine inanıyoruz.

Dün Cumhurbaşkanımız bize sordu Yozgat'ta kadınların mı erkeklerin mi sözü geçer diye, bende kadınların sözü biraz daha ağır basar dedim. O nedenle önümüzdeki dönemde il yönetimimiz de hanımlarımızın, gençlerimizin daha ağırlıklı olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Partimizin geçmişten bu güne kadar Yozgat'ımızda çok değerli hizmetleri vardır. İnşallah bundan sonraki süreçte bizimle birlikte Belediye Başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla birlikte daha güzellerlini yapma gayreti içerisinde olacağız.

Bundan sonra diğer siyasi partilerin hepsiyle görüşeceğiz. Basınımızla, STK'larla görüşüp, siyasi ayrım gözetmeksizin Yozgat'ımızın problemlerini siyasi parti ayrımı yapmadan elbirliği ile gerekirse en üst kademelere kadar giderek öncelik sırasına göre çözülmesi için çaba sarf edeceğiz” dedi. Görevi devreden Ak Parti eski İl Başkanı Çelebi Dursun da Ak Partide İl başkanlığı devir teslim töreninde bir konuşma yaptı. Dursun ise özetle şunları söyledi :
“Ben bu kararı alırken ailemle görüşerek, parti büyüklerimle görüşerek aldım. Zor süreçlerden geçtik ama asla yılmadık, usanmadık yorulmadık fakat ister istemez biraz yorgunluğumuz oluştu ailemize işimize ve daha rahat siyaset yapmak maksadıyla aday olmayacağımı söyledim. Ama görev yaptığım süre içerisinde birçoğunuz takdir edersiniz ki ekşimedik kokmadık, adaletten uzaklaşmadık, doğruluktan dürüstlükten uzaklaşmadık yapacağımız her işte önce Allah hakkı için mi, önce hukuki mi diye sonra ahlaki mi diye baktık. Bundan sonraki hedefimiz ise 2023 durmak yola devam diyorum.” Diyerek görevi yeni il başkanı Yusuf Başer’e devretti.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com