GÜNCEL HABER
Tarih: 19.1.2023
Görüntülenme: 956
Haberi Yazdır
AK Parti Çandır İlçe Başkanı İlbay Milletvekili Keven'i ağır sözlerle eleştirdi


İlbay “Çandır ve Çayıralan kardeş ve komşu iki ilçedir. Sizin insanları provoke ederek fitne çıkarma gayretiniz beyhude bir çabadır”

            “CHP Yozgat Milletvekili Sayın Ali Keven'i Çandır'ın basiret sahibi CHP seçmenine şikayet ediyorum” diyerek açıklamasına ve sözlerine başlayan AK Parti Çandır İlçe Başkanı Halim İlbay; “Sayın Vekil sürekli bir Çandır-Çayıralan kıyaslaması yapmakta ve örnekleri vermektedir. Bu örnekleri verirken Çandır'da hatırı sayılır sayıda seçmeni olduğunu ya unutmakta ya da dikkate almamaktadır” dedi.

            Gazetemize açıklamalarda bulunan ve CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven’i eleştiren İlbay; “Sayın Keven, Çandır'ın doğal gaza kavuşmasında emeği olanlara teşekkür ediyorum, Çayıralan ne zaman kavuşacak” diye soru sorması gerekirken; nüfusça küçük Çandır doğal gaza kavuşurken Çayıralan neden cezalandırılıyor gibi yakışıksız ve tamamen tribünlere oynar tarzda sorular yöneltiyor. Güya siyaset yapma derdindedir” dedi.

 

Sayın Vekil, Çandır'a doğal gaz gelirken bunu CHP'liler kullanamaz diyen mi oldu?

            İlbay açıklamasına şöyle devam etti: “Bu hizmetin tüm Çandırlı'yı kapsadığını, Çandır'ın bunu hak ettiğini ve bu hizmetin Çandır'a yakıştığını söyleseniz amenna diyeceğim. Ama derdiniz iki komşu ilçe arasında fitne çıkarmak ve buna bizler asla müsade etmeyeceğiz” dedi.

 

Oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş 

            “Aynı kıyası GES konusunda da yaptınız” diyen İlbay; “Partinizin belediye başkanı AK Parti döneminde projelendirilen ve son aşamaya gelmiş GES projesini yapmayı beceremezken, Çandır Belediyesi'nin 3 adet GES'i yapıp devreye almasını yine aynı bu tarzda eleştirdiniz. Yakışmaz!

Oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş” şeklinde açıklamada bulundu.

            Benim bildiğim Çandır'ın basiret ve feraset sahibi CHP seçmeni bunun hesabını size sorar.

            Keven’in iki ilçe arasına nifak sokma derdinde olduğunu dile getiren İlbay; “Ama şaşırdığım bir konu var. Çandır'a TOKİ kanalıyla 110 adet bedavadan biraz pahalı denecek fiyata sosyal konut kazandırdık. Ve hak sahipleri (her partiden insanımız var) evlerini teslim almaya başladılar. Hayret bunu hiç sormadınız. Neden Çayıralan'da yok demediniz. Ben söyleyim; belediyeniz talepte bulunmadı! o yüzden sormadınız” dedi.

 

Lütfen beceriksizliğinizi örtmenin başka yolunu bulun. 

            İlbay yaptığı açıklamada; Bakın size belki bilmediğiniz bir bilgi daha vereyim. Başkentimiz Ankara'nın 5 ilçesinde henüz doğal gaz yok. Yozgat'ın yine 4 ilçesinde doğal gaz yok ve bunun ikisi AK Parti'li belediyeler tarafından yönetiliyor.  Türkiye'de belde (kasaba) olarak ilk doğal gaz Yozgat'ta verildi (Doğankent-Dedefakılı-Karayakup-Ozan).

Haberiniz var mı? bilmem, Bahadın Kasabamız'a da doğal gaz arzı için EPDK lisansı çıkmıştır. Hani ayrımcılık?

            Hal böyleyken işin içinde başka şeyler aramanız art niyetinizi gösterir.

            Ezcümle; Çandır ve Çayıralan kardeş ve komşu iki ilçedir. Sizin insanları provoke ederek fitne çıkarma gayretiniz beyhude bir çabadır. İnşallah Çayıralan ilçemizde Ak Parti iktidarımız sayesinde en kısa sürede doğal gaza kavuşacaktır.

Yaparsa AK Parti Yapar” diyerek sözlerini bitirdi.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com