GÜNCEL HABER
Tarih: 31.8.2023
Görüntülenme: 851
Haberi Yazdır
AKGÜL: ''ANADOLU KIYAMETE KADAR TÜRK YURDU KALACAK''


            AK Parti Yozgat Milletvekili, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül; “30 Ağustos Zaferi'nin toprakları bölüştürülüp, boyunduruk altına alınmak istenen milletimizin, imanı, inancı ve bağımsızlığı için neleri göze alabileceğini ortaya koymuş, Anadolu'nun kıyamete kadar Türk yurdu olarak kalacağının da teminatı olmuştur” dedi.

            Akgül, 30 Ağustos'un emperyalizme karşı baş eğmemeye, var kalmaya kararlı bir milletin irade beyanının taçlandığı bir tarihin ifadesi olduğuna dikkat çekti.

            Akgül, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Malazgirt, Çanakkale, Sakarya ve Kurtuluş Savaşı'yla aynı ruhu taşıyan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin bu parlak zaferlerden birini teşkil ettiği aktardı.

            Akgül, “Tarih boyunca “vatan sevgisi imandandır” anlayışıyla hareket eden aziz milletimiz, bu mukaddes toprakları korumak için canla başla mücadele etmiş; kendisini yok etmek isteyen zalimlere karşı kahramanca savaşıp, sayısız zaferler elde etmiştir.

 

            Bugün 101. yılını kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, topyekûn bir saldırı girişimi ile tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin, ne kadar güç koşullar altında olursa olsun, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğinde asla teslim alınamayacağının önemli bir göstergesi olmuştur. Bu zafer aynı zamanda; toprakları bölüştürülüp, boyunduruk altına alınmak istenen milletimizin, imanı, inancı ve bağımsızlığı için neleri göze alabileceğini ortaya koymuş, Anadolu'nun kıyamete kadar Türk yurdu olarak kalacağının da teminatı olmuştur.

 

            Ülkemize yönelik yok etme girişimleri dün; savaş, işgal ve hain askeri darbe yöntemleri ile gerçekleştirilmek istenirken, bugün farklı yöntemlerle farklı planlar devreye sokulmaktadır. Ancak bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin her ferdi, bu süreçleri çok iyi idrak etmekte, ülkemiz üzerinde oynanan sinsi oyunlara vakıf olmakta ve bunun karşısında yüzyıllardır yaşayan zafer ruhuyla mücadele etmektedir. Bu nedenle iç ve dış düşmanlarımız tarafından bugün sergilenen ekonomik ve teknolojik her türlü saldırının sonuçsuz kalacağına ve aziz milletimizin bu süreçten de zaferle çıkacağına olan inancımız tamdır.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere onun liderliğinde bu zaferi bize armağan eden tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com