GÜNCEL HABER
Tarih: 19.1.2023
Görüntülenme: 237
Haberi Yazdır
GES'lerle Belediyenin gücüne güç kattı


Elektrik Dağıtım Şirketi ile geçen hafta sözleşmesini imzalayan Çandır Belediyesi sadece 3 üncü GES ile yılda 6 Milyan TL üzerinde gelir elde edecek

            Birinci, ikinci üçüncü, dördüncü derken Elektrik üretiminden ciddi gelir elde eden Çandır Belediyesi 3 üncü GES’ine ait resmi süreci de tamamlayarak Elektrik Dağıtım şirketi ile anmaşmasını geçtiğimi hafta yaptı.

            Çandır Belediyesine ait olan 990 kw'lık 3.GES'in kurulumu ve yapımını tamamlanarak hizmete girdi.

            Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Çandın Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, 990 kw'lık 3.GES'mizin, 11.12.2022 tarihinde kesin kabulünü TEDAŞ Genel Müdürlüğü onaylandıktan sonra 11.01.2023 tarihinde de Sivas Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ ile "Sistem kullanım ve Bağlantı anlaşmalarını" Belediyemiz ile anlaşmaların imzaladık” Dedi.

 

BELEDİYE, 3. GES’TEN YILLIK 6 MİLYON’UN ÜZERİNDE GELİR ELDE EDECEK

 

İzin ve onaylarının alındığı Üçüncü GES’in yıllık ve aylık gelirleri hakkında bilgiler aktaran Çandır Belediye Başkanı Örgün; “Çandır Belediyesine ait olan 990 Kw’lık 3.Gesimiz yaz kış ortalaması olarak bugünkü fiyatla aylık 520.000 TL, yıllık olarak ise     

6 Milyon 247 Bin Türk Lirası tutarında Elektrik üretimi yapacaktır.

Yeni yönetmeliğe göre ürettiği elektriğin, tükettiğin elektrikle mahsuplaşmasını yaptığı gibi tükettiğimiz kadarında Çedaş 'tan alabileceğiz.

Ayrıca 990 kw'lık 3.GES’imizin tüketim noktalarını;

1-Terelik meviindeki su kuyumuzu,

2-Adalar mevkiindeki su kuyumuzu,

3-İstiritye mantar üretim tesisimizi,

4-istiritye mantarının hammeddesini üretecek olan kompost tesisimizi,

5-ilçemize kurduğumuz kanalizasyon arıtma tesisimizi,

6-ilçemizdeki şehir aydınlatması abonelerimiz tüketim noktası olarak gösteriyoruz. Yani bu tesislerimizdeki Elektrik tüketimlerinin faturalarının bedellerini yeni kurduğumuz Ges'ten ürettiğimiz elektrikle mahsuplaştırarak bu fatura yükünden kurtulmuş olduk.

 

TÜKETTİĞİ ELEKTRİK KADAR ÜCRET ALACAK

            “Tükettiğimiz Elektrik kadar da Çamlıbel Elektrik Dağıtım Aş.den ücretini almış olacağız” diyen Başkan Örgün; “Dolayısıyla bu GES’imiz hem belediyemize ciddi bir gelir sağlamış olacağız hem de ülke ekonomisine Enerji üreterek katkı ve destek vermiş olacağız.

Çandır Belediyesine ve milletimize hayırlı olsun inşallah” şeklinde açıklamalarını tamamladı.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com