SPOR HABERİ
Tarih: 31.8.2023
Görüntülenme: 972
Haberi Yazdır
30 Ağustos Zaferimizin 101 inci yıldönümü coşkuyla kutlandı


            30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101 inci yıldönümü coşkuyla kutlandı. Jandarma Astsubay Çavuş Elif Bildirici’nin sunuculuğunda, Çayıralan Hükümet Konağı önünde başlayan kutlama programında Çayıralan Kaymakamı Vekili Samet Serin,  Belediye Başkanı Ömer Codar,  Kurum amirleri, Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Şahiner, CHP İlçe Başkanı Mutullah Üstün, MHP ilçe Başkanı Sezai Yaşar, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Öndemir, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, şehit yakınları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Kaymakamlık ve İlçe Belediyesinin çelenginin sunulmasıyla başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

 

            Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Jandarma Bölük komutanı Haluk Aktan yaptı.

            Aktan yaptığı konuşmada; “Bu gün asil Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun en şanlı saferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferinin 101’ inci yıl dönümüdür” dedi.

            Aktan konuşmasında; “bu zafer ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen Hürriyet ve bağımsızlık aşkı ile yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancının zaferidir.

 

            Bu gün, bu toprakların gerçek ve sonsuza kadar tek sahibi olan yüce Türk Milletinin ve kahraman Türk ordusunun bağımsızlığı ve Hürriyeti söz konusu olduğunda nasıl şahlandığının tüm dünyaya gösterildiği, Türkiye Cumhuriyeti Devletininin temellerinin atıldığı, Türk birlik ve beraberliğinin kudret ve kabiliyetinin nelere muktedir olduğunun tüm dünyaya gösterildiği ve öğretildiği eşsiz bir zaferdir” dedi.

            “Türk milletinin mukadderatını belirleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk ulusu için tarihte bir dönüm noktasıdır” diyen Aktan; “düşmanları ve onların ülke içindeki işbirlikçileri tarafından yok edilmeye ve paylaşılmaya karar verilerek toprakları işgal edilmiş, ordularının elinden silahları alınıp askerleri terhis edilmiş, yıllardır devam eden savaşlarda bütün kaynakları harcanmış ve yetişmiş insan gücünü kaybetmiş bir imparatorluğun yıkıntılarından Mustafa Kemal Atatürk bir milli devlet ve kahraman bir ordu çıkarmayı başararak 30 Ağustos 1922’de Anadoludaki yüzlerce yıllık Türk varlığına kasdedenleri tarihe gömmüştür” dedi.   

            Program sonunda katılımcılara hitaben teşekkür konuşması yapan Kaymakam Mustafa Çelik; şehit yakınları ile tören alanına katılan herkesi Kaymakamlık Makamına davet ederek, burada ikramlarda bulundu.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com