EĞİTİM HABERİ
Tarih: 15.6.2023
Görüntülenme: 1196
Haberi Yazdır
Çayıralan Halk Eğitim Yozgat Merkezde standını açtı


            Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri  Kapsamında  Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Yozgat Cumhuriyet Meydanında  Stand  Açtı

            Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün standıyla birlikte 7 Bölge ,7 Renk  Eser projesi  Kapsamında  Çayıralan Şehit Yarbay Y.Turgut Orta Okulu Halk Oyunları Ekibi  Yozgat  Cumhuriyet Meydanında  Halk Oyunları Gösterisi  Gerçekleştirdiler.

 

Vali Polat, “Yiğitler şehri Yozgat'ın eğitim tam ortası olacak demiştim”

 

            Yozgat Valisi Ziya Polat, yaptığı konuşmada; bütün okullarda halk oyunları ekipleri kurulmasını amaçladıklarını belirterek, “Kültürümüze biz sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmaz.”dedi.

170'e yakın okulun halk oyunları ekibi kurduğunu vurgulayan Vali Polat, “Yiğitler şehri Yozgat'ın eğitim tam ortası olacak demiştim. Geldiğimiz günden bu tarafa her okulumuzda takım oyunu oynanacak demiştim. Halk oyunları her okulumuzda mecbur olacak demiştim. Şuanda 280'e yakın okulumuzun 170 halk oyunları ekibi tamamlandı. Önümüzdeki yıl tüm okullarımızda halk oyunları ekibimiz olacak. Kültürümüzü bizi, bize anlatacaklar halk oyunları ile. Biz sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmaz. Yavrularımızı takım ruhunu, omuz omuza, parmak parmağa tutturmazsak kimse sahip çıkmaz. Ben öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Halk oyunları ekibimiz gibi yarında sporun enlerini yapacağız. Yiğitler şehri Yozgat'ta Türkiye derecesi almış sporcularımız ile bir araya geleceğiz. Biz ESER projesini hazınlarken sadece akademik başarıdan değil, çocuklarımızı sosyal, kültürel ve sportif alanda da yetiştirmek zorunda olduğumuzu söylemiştik. Lise mezunu her yavrumuzun bir yabancı dil konuşmasını, lise mezunu her yavrumuzun bir müzik aleti çalmasını, lise mezunu her yavrumuzun bir spor dalını lisanslı yapmasını hedeflemiştik. Öğretmenlerimizin önünü açmak için her daim hazırız. Yeter ki onlar proje üretsin, okulumuza, Yozgat'ımıza değer katacak projeler üretsin, biz tüm ekibimiz ile arkadaşlarımızın hizmetindeyiz.” diye konuştu.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com