EĞİTİM HABERİ
Tarih: 14.8.2023
Görüntülenme: 998
Haberi Yazdır
Yaz Kur'an Kurslarımız kapandı


İlçemizde düzenlenen yaz Kur’an kursları kapandı. Kapanış programına İlçe Kaymakam Vekili Mustafa Çelik’de katıldı. Kapanış programında çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı

            Büyük bir ilgi ve coşkuyla başlayan 2023 Yılı Yaz kur’an kursları Cuma günü sonlandırıldı.             İlçemizde merkez ve köylerde bir çok camiide başlayan Yaz Kur’an kursları için Cuma günü İlçe Kaymakam Vekili Mustafa Çelik’in katılımı ile kapanış programı düzenlendi. Programda kursa katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

            Yaz Kur'an kurslarının kapanış programına katılan  Kaymakam Mustafa Çelik ve  ilçe Müftümüz Suat Şener öğrencilerle bir süre sohbet etti.  öğrencilerin hatırlarını sorduktan sonra Kur'an kursunun nasıl geçtiğini soran Kaymakam Çelik’e, öğrenciler gülümseyerek hep birlikte kaymakam beye Kursumuz çok güzel geçti çok sevdik kursu dediler. Kaymakam Çelik ve İlçe Müftüsü Şener ise  çok memnun kaldılar.  Nur Camiinde Kur'an okumaya geçen 12 öğrencimize Kur'an ile çekilmiş resmi ve Camimizin resminin basıldığı hatıra olarak bir kupa bardak hediye edildi.            Kaymakam Çelik; öğrencilere; bu bardağa baktıkça Kur'an-ı hatırlayıp tekrar ederek unutmamaları gerektiği vurgulandı. Kurslara katılım gösteren diğer öğrencilerimize küçük hediyeler ve çeşitli yiyecek ve içecek ikramı yapıldı. Kur’an kurslarına katılım gösteren tüm öğrencilerimize Kaymakam Çelik ve Müftü Şener tarafından Kur'an kursu katılım belgeleri verildi. 

            İlçe Merkezindeki tüm camiilerde düzenlenen Yaz Kur’an Kusları ziyaret ederek kapanış programlarına katılan Kaymakam Çelik ve İlçe Müftüsü Şener; öğrencilere başarı dileklerinde bulunurlarken, öğretici İmam Hatiplerimiz ve müezzinlerimize de  teşekkür edip hep birlikte öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

             Camilerimizde görev yapan İmam Hatiplerimiz ve müezzinlerimiz ise kapanış töreninde yaptıkları açıklamada; Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir buyuruyor. Bizlerde bunun bilincinde olarak 6 haftalık süre boyunca göz bebeğimiz olan, geleceğimizin teminatı değerli öğrencilerimizle Yaz Kur'an Kurslarımızda çok verimli günler geçirdik. Bu süre zarfında hem Kur'an öğretmeye hem de Dinimizin hükümlerini öğrencilerimize anlatmaya gayret ettik. Bunun yanında kursumuzda dersin yanısıra değerli öğrencilerimizle çeşitli oyunlar oynayarak eğlendik. 6 hafta boyunca Cami cemaatimizin kardeşlerimizin desteği ile ders sonunda da çeşitli ikramlarda bulunarak öğrencilerimizin sevinçlerine ortak olduk, ve başta Kur'an okumaya geçen öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimizi ödüllendirdik.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com